Dzień Postaci z Bajek
poniedziałek, 07 listopada 2016 17:54

Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień  Postaci z Bajek. Jest to data szczególna gdyż w tym dniu urodził się Walt Disney.  Nasza klasa  po raz pierwszy włączyła się w obchody tego święta . Uczniowie klasy  IV  b wspólnie z p. Jolantą Szwed i p. Ewą Garboś- Kołek zajęli się organizacją świata bajek. Na chwilę nasza sala zamieniła się w bajkową krainę. Do tej krainy zaprosiliśmy pierwszaki oraz dwie grupy dzieci z zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 9. Spotkanie rozpoczęliśmy prezentacją multimedialną. Dzieci były przebrane w przepiękne bajkowe stroje. Można było tu spotkać Kota  w Butach, Królewnę  Śnieżkę, Smerfy , Annę , Elsę, Olafa, Pszczółkę Maję,  Pocahontas , Franklina, Królową  Śniegu i wiele innych. Wszyscy świetnie się bawili a artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto więc sięgnąć po ciekawą książkę.
Tekst: Ewa Garboś-Kołek
Zdjęcia: Justyna Gregorowicz