Hołd poległym bohaterom
środa, 02 listopada 2016 17:37

Niecodzienną lekcję patriotyzmu mieli ostatnio uczniowie z klasy II „a”. 28 października wybrali się z wychowawczyniami na Cmentarz Wojskowy w Tarnobrzegu. Zbliżające się Święto Zmarłych było okazją do chwili refleksji nie tylko nad naszymi bliskimi, ale również tymi, którzy polegli w obronie naszej ojczyzny. Uczniowie zapalili przyniesione znicze oraz uczcili pamięć bohaterów chwilą modlitwy. Z zainteresowaniem oglądali pomniki i nagrobki, zadawali pytania, a także słuchali opowieści nauczycieli. Pomimo młodego wieku wykazali się wyjątkową dojrzałością i zrozumieniem, dlaczego należy pamiętać o poległych bohaterach.