Spelling Competition
środa, 02 listopada 2016 17:29

W naszej szkole odbył się po raz pierwszy konkurs języka angielskiego – „Spelling Competition” dla uczniów klas czwartych. Celem konkursu jest doskonalenie znajomości alfabetu języka angielskiego i umiejętności literowania w języku angielskim. Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Przystąpili do niego wszyscy uczniowie klas czwartych. Eliminacje w grupach wyłoniły 8 uczniów do drugiego etapu.
Klasa IV a – Emilia Goliszek i Aleksander Harnik
Klasa IV b – Zuzanna Kutyła i Gabriela Panek
Klasa IV c – Wiktoria Orlińska, Magdalena Robutka, Krzysztof Kos i Adrian Sołtys
27 października 2016r. przeprowadzono drugi etap konkursu. Uczniowie pisali test ze słuchu, podczas którego musieli zapisać literowane wyrazy. Troje uczniów z najlepszymi wynikami rozegrało finał rywalizując ze sobą w literowaniu wyrazów z pamięci. Należy podkreślić, że poziom umiejętności uczniów był bardzo wysoki. A oto wyniki:
I miejsce – Wiktoria Orlińska
II miejsce – Gabriela Panek
III miejsce – Magdalena Robutka
Finaliści otrzymali nagrody i dyplomy, a wszyscy uczestnicy drugiego etapu – słodkie niespodzianki. Pomysłodawczyniami i organizatorkami konkursu są nauczycielki języka angielskiego w naszej szkole – Monika Bartman i Anna Dziędzioł, które gratulują wszystkim uczniom.