Spotkanie Klubu Miłośników Książki
środa, 26 października 2016 18:57

Już po raz kolejny w tym roku odbyło się spotkanie uczniów z klasy II „a” z panią Justyną Gregorowicz, która opiekuje się naszą szkolną biblioteką. Tym razem drugoklasiści przynieśli ze sobą swoje ulubione książki, które czytają sami lub z pomocą rodziców (dziadków), by móc porozmawiać o nich ze swoimi wychowawcami, panią z biblioteki oraz kolegami i koleżankami z klasy. Każdy z zaangażowaniem opowiadał o swojej ulubionej książce, czytał wybrane fragmenty i zachęcał innych do sięgnięcia po tę właśnie lekturę. Ponadto uczniowie zaprezentowali prowadzone przez siebie „Zeszyty czytelnika”, w których dokumentują czytane  pozycje książkowe w postaci tytułu, nazwiska autora i własnoręcznie wykonanego rysunku. W trakcie spotkania pani Justynka  zachęcała uczniów do dalszego rozwijania pasji czytelniczych i korzystania z biblioteki szkolnej oraz przeczytała fragment nowej książki, która tak spodobała się drugoklasistom, że postanowili czytać ją wspólnie w szkole w ramach codziennego czytania.
Aby zachęcić swoich kolegów i koleżanki ze szkoły do odkrywania magicznych światów i przeżywania niezwykłych przygód dzięki spotkaniom z książką uczniowie z klasy II „a” zapraszają do biblioteki szkolnej na wystawę swoich „Zeszytów czytelnika”.
Wystawa odbędzie się od 3 do 15 listopada 2016 roku.