• Szkoła nr 9
  • Szkoła nr 9
  • Szkoła nr 9
  • Szkoła nr 9

W tym dziale znajdziesz wszystkie informacje skierowane do uczniów. Kliknij poniższy link - czytaj całość -

W tym dziale znajdziesz wszystkie informacje skierowane do rodziców. Kliknij poniższy link- czytaj całość -

W tym dziale znajdziesz wszystkie informacje skierowane do nauczycieli - czytaj całość -

Słownik bez tajemnic
Wpisany przez Administrator 2   
poniedziałek, 24 października 2016 17:16

19 października klasa 4b wraz z paniami p. Jolantą Szwed i p. Ewą Garboś- Kołek  uczestniczyła w lekcji bibliotecznej. Uczniowie poznawali rodzaje i podział leksykonów . Gospodarz biblioteki p. Justyna Gregorowicz przygotowała wiele materiałów dotyczących omawianego zagadnienia. Lekcja rozpoczęła się od pogadanki na temat różnego rodzaju słowników. Dzieci pracowały w grupach  i z dużym zaangażowaniem wykonywały polecenia. Zadaniem dzieci było wyszukanie informacji o podanych wyrazach. Prace uczniów zawierały wiele cennych informacji, które odnaleźli w słownikach. Podczas tych ćwiczeń dzieci mogły sprawdzić i wykorzystać swoją wiedzę.
Tekst i zdjęcia: Ewa Garboś-Kołek

zobacz zdjęcia

 

Szkoła Podstawowa nr 9, 39-400 Tarnobrzeg, ul. Wiejska 4, tel: (15) 823 - 75 - 85, sp9tarnobrzeg@wp.pl