Słownik bez tajemnic
poniedziałek, 24 października 2016 17:16

19 października klasa 4b wraz z paniami p. Jolantą Szwed i p. Ewą Garboś- Kołek  uczestniczyła w lekcji bibliotecznej. Uczniowie poznawali rodzaje i podział leksykonów . Gospodarz biblioteki p. Justyna Gregorowicz przygotowała wiele materiałów dotyczących omawianego zagadnienia. Lekcja rozpoczęła się od pogadanki na temat różnego rodzaju słowników. Dzieci pracowały w grupach  i z dużym zaangażowaniem wykonywały polecenia. Zadaniem dzieci było wyszukanie informacji o podanych wyrazach. Prace uczniów zawierały wiele cennych informacji, które odnaleźli w słownikach. Podczas tych ćwiczeń dzieci mogły sprawdzić i wykorzystać swoją wiedzę.
Tekst i zdjęcia: Ewa Garboś-Kołek