• Szkoła nr 9
  • Szkoła nr 9
  • Szkoła nr 9
  • Szkoła nr 9

W tym dziale znajdziesz wszystkie informacje skierowane do uczniów. Kliknij poniższy link - czytaj całość -

W tym dziale znajdziesz wszystkie informacje skierowane do rodziców. Kliknij poniższy link- czytaj całość -

W tym dziale znajdziesz wszystkie informacje skierowane do nauczycieli - czytaj całość -

Lekcja przyrody
Wpisany przez Administrator 2   
sobota, 22 października 2016 17:34

Niecodzienną lekcję przyrody mieli ostatnio uczniowie z klasy II „a”.
20 października wybrali się do parku. Celem wyprawy było zdobycie umiejętności odróżniania drzew od krzewów oraz nazywanie ich owoców. Drugoklasiści uczyli się wyciągać wnioski na podstawie własnych obserwacji przyrody w różnych porach roku( tym razem była to jesień). Przypomnieli sobie także zasady zachowania się w parku i lesie.
W ramach wycieczki odwiedzili muzeum przyrodnicze mieszczące się w zabytkowym zamku Tarnowskich na Dzikowie. Pod okiem przewodnika zwiedzili wystawę przyrodniczą oraz dowiedzieli się wielu  ciekawych informacji na temat życia w lesie i parku. Mieli okazję posłuchać odgłosów natury oraz obejrzeć niezwykłe eksponaty. Podsumowaniem wycieczki było wykonanie opisu wybranego drzewa oraz pracy plastycznej z wykorzystaniem znalezionych w parku darów jesieni. Taka lekcja przyrody  bardzo spodobała się wszystkim uczniom.

zobacz zdjęcia

zobacz prace

 

Szkoła Podstawowa nr 9, 39-400 Tarnobrzeg, ul. Wiejska 4, tel: (15) 823 - 75 - 85, sp9tarnobrzeg@wp.pl