Spotkanie z książką
poniedziałek, 17 października 2016 15:11

11 października 2016r. uczniowie klasy I b z wychowawczyniami p. Jolantą Mianowską i p. Lucyną Taraszką po raz pierwszy gościli w bibliotece szkolnej. Z wypiekami na twarzach wysłuchali bajki A. H Benjamin „ Krótkowzroczna żyrafa”, czytanej przez p. bibliotekarkę Justynę Gregorowicz. W ożywionej rozmowie kierowanej dzieci dzieliły się swoimi przeżyciami, spostrzeżeniami, zadawały i odpowiadały na pytania. Pierwszaki zaprezentowały główną postać bajki w działalności plastycznej pięknymi, kolorowymi rysunkami. Wiele dzieci stawiając pierwsze kroki czytelnicze wypożyczyło bajki w bogatej szacie graficznej i zobowiązało się do głośnego czytania książeczek w domu swojemu młodszemu rodzeństwu lub rodzicom. Wychowankowie z radością przyjęli pomysł codziennego, porannego, głośnego czytania książki w klasie.