• Szkoła nr 9
  • Szkoła nr 9
  • Szkoła nr 9
  • Szkoła nr 9

W tym dziale znajdziesz wszystkie informacje skierowane do uczniów. Kliknij poniższy link - czytaj całość -

W tym dziale znajdziesz wszystkie informacje skierowane do rodziców. Kliknij poniższy link- czytaj całość -

W tym dziale znajdziesz wszystkie informacje skierowane do nauczycieli - czytaj całość -

VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Wpisany przez Administrator 2   
niedziela, 02 października 2016 19:15

W piątek 30 września uczniowie naszej szkoły po raz kolejny mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności matematyczne, biorąc udział w wielkim wydarzeniu, jakim jest Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (World Multiplication Table Day). Ta niezwykle pożyteczna,  bezpłatna akcja edukacyjna, której pomysłodawcą jest Polak p. Andrzej Grabowski, wielki pasjonat niecodziennego nauczania-uczenia się matematyki,  odbyła się jak co roku w ostatni piątek września, a uczestniczyły w niej szkoły z różnych stron świata. W ramach obchodów WMTD podczas przerw uczennice - asystentki z klasy VI „a” i VI „b” sprawdzały wiedzę wszystkich chętnych, oferując im karty z pytaniami z zakresu tabliczki mnożenia i weryfikując prawidłowość rozwiązań. Osoby, które wykazały się umiejętnościami matematycznymi,  otrzymywały tytuł „MT EXPERT” oraz słodkie nagrody. Koordynatorami akcji w szkole byli oczywiście nasi matematycy -  p. Wicedyrektor Andrzej Skowron, p. Jarosław Pubrat oraz p. Edyta Olszewska. Okolicznościową tablicę wykonali sami uczniowie pod kierunkiem p. Kornelii Medlner i p. Małgorzaty Kulpińskiej. Ponieważ zabawy było co niemiara, za rok na pewno spróbujemy swoich sił w zmaganiach z tabliczką mnożenia. Wszak „ćwiczenie czyni mistrza”!

zobacz certyfikat

zobacz zdjęcia

 

Szkoła Podstawowa nr 9, 39-400 Tarnobrzeg, ul. Wiejska 4, tel: (15) 823 - 75 - 85, sp9tarnobrzeg@wp.pl