• Szkoła nr 9
  • Szkoła nr 9
  • Szkoła nr 9
  • Szkoła nr 9

W tym dziale znajdziesz wszystkie informacje skierowane do uczniów. Kliknij poniższy link - czytaj całość -

W tym dziale znajdziesz wszystkie informacje skierowane do rodziców. Kliknij poniższy link- czytaj całość -

W tym dziale znajdziesz wszystkie informacje skierowane do nauczycieli - czytaj całość -

Sprzątanie Świata
Wpisany przez Administrator 2   
poniedziałek, 26 września 2016 21:40

18 września 2016 roku społeczność naszej szkoły z klas IV-VI wzięła udział w 23 ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata- Polska. W tym roku uczniowie klasy VIb sprzątali las Zwierzyniec, pozostałe klasy teren szkoły i jej najbliższe otoczenie a klasa Va Aleję Lipową.
Tegoroczna akcja  odbyła się pod hasłem „Podaj dalej… Drugie życie odpadów”. Jej przesłanie to poszanowanie zasobów, unikanie tworzenia odpadów i szacunek do wytworzonych przedmiotów, a także uświadamianie Polakom ich codziennego wpływu na środowisko.
Najważniejsze jest jednak nieśmiecenie i nietworzenie odpadów na co dzień. Ważne jest także krzewienie kultury szanowania i naprawiania rzeczy, a nie traktowania ich jako jednorazowych.
W naszej szkole od 16 lat odbywa się wiosenna, przedświąteczna akcja zbiórki makulatury, zbieramy też zakrętki i puszki, jak również zużyte baterie, w ten sposób staramy się chronić i nie zanieczyszczać środowiska.

zobacz zdjęcia

 

Szkoła Podstawowa nr 9, 39-400 Tarnobrzeg, ul. Wiejska 4, tel: (15) 823 - 75 - 85, sp9tarnobrzeg@wp.pl