W poszukiwaniu śladów przeszłości
niedziela, 25 września 2016 13:40

W poszukiwaniu śladów przeszłości uczniowie z klasy I „b” z wychowawczyniami, panią Jolantą Mianowską i panią Lucyną Taraszką oraz z klasy II „a” z panią Edytą Gołębiowską i Niną Okoń 21 września 2016r. wybrali się do Parku Etnograficznego w Kolbuszowej. Pod okiem pani przewodnik poznawali  elementy życia mieszkańców wsi z początku XX wieku. Z zainteresowaniem oglądali zabytki architektury drewnianej Lasowiaków, pytali o elementy wyposażenia domów mieszkalnych, sprzęty potrzebne w codziennym życiu. Aktywnie spędzili czas na świeżym powietrzu poznając zabawy dzieci sprzed stu lat.  Po zjedzeniu pysznej kiełbaski z grilla przygotowanej przez rodziców  w doskonałych nastrojach wrócili do domów.