Wzorowy pieszy!
niedziela, 25 września 2016 13:38

Bezpieczeństwo dzieci w różnych sytuacjach w szkole  jak i poza nią jest bardzo ważne. Aby przyswoić  zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym uczniowie z klasy II „a” wybrali się na wycieczkę  ulicami naszego miasta.  Nabywali  umiejętności  prawidłowego zachowania się w autobusie komunikacji miejskiej. Kolejnym etapem podróży był spacer w pobliżu ruchliwej ulicy i obserwacja znaków drogowych oraz innych elementów świadczących o działaniach na rzecz bezpieczeństwa drogowego. Następnie udali się do „ Miasteczka Ruchu Drogowego”, gdzie spotkali się z przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji  w Tarnobrzegu. Funkcjonariusze  przypomnieli uczniom zasady poruszania  się po drodze( w tym również osiedlowej). Szczególną uwagę zwrócili na bezpieczną jazdę rowerem i konieczność korzystania z kasków osłaniających głowę. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się możliwość  praktycznego stosowania zasad ruchu drogowego pod okiem przedstawicieli policji. Na koniec uczniowie otrzymali pamiątkowe opaski odblaskowe i zostali zachęceni do wzięcia udziału w konkursie  plastycznym  na temat bezpiecznego poruszania się na drodze.