Szkolny Klub Miłośników Książek
niedziela, 18 września 2016 12:49

Zafascynowani bogactwem i różnorodnością świata książek uczniowie klasy II „a” postanowili kontynuować swoją współpracę z biblioteką szkolną. W ramach tej współpracy odwiedzili bibliotekę, wypożyczyli literaturę zgodną z ich zainteresowaniami, by móc potem dyskutować  i wymieniać się swoimi wrażeniami czytelniczymi. Stworzyli w ten sposób Szkolny Klub Miłośników Książek. Tak, jak w ubiegłym roku szkolnym rozpoczynają swoje zajęcia od głośnego czytania fragmentów wybranej książki, do której później wykonują ilustrację. W akcję włączyli się również rodzice, którzy wspierają swoje dzieci w czytaniu książek  w domu i dokumentowaniu tej „czytelniczej przygody” w specjalnych zeszytach – albumach. Postanowili w ten sposób zachęcać swoich kolegów z innych klas do odkrywania w sobie pasji czytelniczych.