• Szkoła nr 9
  • Szkoła nr 9
  • Szkoła nr 9
  • Szkoła nr 9

W tym dziale znajdziesz wszystkie informacje skierowane do uczniów. Kliknij poniższy link - czytaj całość -

W tym dziale znajdziesz wszystkie informacje skierowane do rodziców. Kliknij poniższy link- czytaj całość -

W tym dziale znajdziesz wszystkie informacje skierowane do nauczycieli - czytaj całość -

Podsumowanie „Zielonej Szkoły”
Wpisany przez Administrator 2   
środa, 29 czerwca 2016 13:25

W dniach 14- 17 czerwca klasa III c wraz z wychowawcą p. Lucyną Taraszka  wyjechała na „ Zieloną Szkołę” do Piwnicznej Zdrój. W opiece nad uczniami wspierała wychowawcę p. Urszula Madej. Pierwszego dnia poznaliśmy uzdrowisko, zwiedziliśmy miejscowość, zapoznaliśmy się z ośrodkiem wypoczynkowym.  Dzień zakończyliśmy wspólnymi zabawami i grami.
Następny dzień obfitował w wiele atrakcji. Najpierw pojechaliśmy do Wierchomli na Questing. Braliśmy udział w Queście Zbójeckim. Poszukiwaliśmy skarbu ukrytego przez zbójców, kierując się ich wskazówkami. Tego samego dnia udaliśmy się również do Rytra do Parku Linowego „ Ablandia”. Bawiliśmy się na trasie Junior, zaliczaliśmy też Zjazd Tyrolski Junior. Zabawa była przednia. Wieczorem mieliśmy dyskotekę, bawiliśmy się wspaniale.

Trzeciego dnia też czekało nas wiele atrakcji. Udaliśmy się do Krynicy Zdrój. Najpierw wjechaliśmy kolejką gondolową na Jaworzynę, późnej zwiedziliśmy Muzeum Zabawek „Bajka”. Byliśmy też w Pijalni Wód Zdrojowych. Spacerowaliśmy deptakiem. Po powrocie do Ośrodka czekała nas kąpiel i zabawy w basenie i na boisku.

Ostatniego dnia przed powrotem do domu odwiedziliśmy Muzeum Pszczelarstwa w Kamiannej. Widzieliśmy budowę ula, pasiekę z pięknymi, starymi ulami, zakupiliśmy miody, woskowe ozdoby, ciastka miodowe itp. Następnie zwiedziliśmy Sądecki Park Etnograficzny w Nowym Sączu. Było bardzo ciekawie.

Wyjazd wszystkim się bardzo podobał, gdyż obfitował w wiele atrakcji, nikt się nie nudził. Oprócz zwiedzania i zabawy odbywały się również zajęcia edukacyjne związane z atrakcjami danego dnia. Były to zajęcia polonistyczne, przyrodnicze, plastyczne, społeczne, muzyczne, sportowe i różne konkursy. Odbył się konkurs na najciekawszą fryzurę dla dziewcząt i najpiękniejsze nogi dla chłopców, ognisko z tańcami i pieczeniem kiełbasek.

Zapamiętamy ten wyjazd na długo.

zobacz zdjęcia

 

Szkoła Podstawowa nr 9, 39-400 Tarnobrzeg, ul. Wiejska 4, tel: (15) 823 - 75 - 85, sp9tarnobrzeg@wp.pl