Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
niedziela, 04 września 2016 18:04

Bardzo łaskawy okazał się w tym roku pierwszy dzień września - ciepłe promienie słońca i lekki wietrzyk towarzyszyły  uczniom, ich rodzinom oraz Dyrekcji i pracownikom naszej szkoły, którzy po wakacyjnym wypoczynku pojawili się najpierw w kościele pw. Miłosierdzia Bożego, gdzie ksiądz proboszcz Jan Zając odprawił uroczystą Mszę Świętą w intencji całej społeczności szkolnej, a potem w sali gimnastycznej, gdzie pod przewodnictwem p. Dyrektor Ewy Lipińskiej – Mikrut odbyła się inaugurująca rok szkolny akademia. W jej oficjalnej części wysłuchaliśmy przemówienia p. Dyrektor, która serdecznie powitała w progach „9” jej „starych” i nowych uczniów oraz przedstawiła pierwszo- i czwartoklasistom nowych wychowawców klas. Następnie obejrzeliśmy barwny  montaż słowno – muzyczny przygotowany przez uczniów klasy II „b” pod kierunkiem wychowawczyni – p. Urszuli Madej oraz p. Marty Pytel. Okolicznościowe wiersze i piosenka z pewnością pomogły wszystkim z optymizmem wkroczyć w kolejny rok nauki. Po zakończeniu akademii dzieci i młodzież rozeszli się do klas na pierwsze spotkanie z wychowawcami. Wszystkim uczniom życzymy w tym roku wielu sukcesów, a ich rodzicom mnóstwa  powodów do radości  i zadowolenia ze swoich pociech!