Wycieczka klasy Va do Sandomierza
poniedziałek, 30 maja 2016 19:38

25 maj uczniowie klasy Va wraz z opiekunami p. Jolantą Szwed, p. Kornelią Meldner i p. Edytą Myszka odwiedzili Sandomierz. Jest to piękne królewskie miasto, malowniczo położone nad Wisłą. Obejrzeliśmy Katedrę i Zamek w Sandomierzu. Podziwialiśmy Bramę Opatowską, Kamienice miejskie i Dom Długosza. Z Bramy Opatowskiej mogliśmy podziwiać piękno krajobrazu sandomierskiego. Przeszliśmy również trasą podziemną podziwiając piwnice i lochy, które dawniej mieszkańcom służyły jako schronienie przed najeźdźcami.