Kazimierz Dolny – Nałęczów
wtorek, 17 maja 2016 19:18

Uczniowie klasy Va  11 maja razem z wychowawczyniami p. Jolantą Szwed i p. Kornelią Meldner i rodzicami p. Edytą Myszka i p. Agnieszką Zając uczestniczyli w wycieczce Kazimierz Dolny – Nałęczów.
W Kazimierzu odwiedziliśmy Muzeum Przyrodnicze.  Podziwialiśmy wnętrze XVI-  wiecznego spichlerza,  poznaliśmy osobliwości ożywionej i nieożywionej przyrody Kazimierza Dolnego, dioramę lessowego wąwozu, skamieniałość liczącą 65 mln lat. Obserwowaliśmy z bliska życie pszczelej rodziny i mieszkańców wiślanego akwarium. Spacerując po rynku podziwialiśmy piękne kamieniczki. Jadąc Eko – busikiem do wąwozu lessowego wysłuchaliśmy historii jak powstał Kazimierz. Zobaczyliśmy też Wąwóz Korzeniowy Dół w Kazimierskim Parku Krajobrazowym. Płynąc statkiem po Wiśle podziwialiśmy piękno przyrody.   Po posiłku w McDonaldzie wyruszyliśmy do Nałęczowa.  Tam spacerowaliśmy po cudownym Parku Zdrojowym. Robiliśmy zdjęcia przy „ Ławeczce Bolesława Prusa”. Choć zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy do domu.