Sportowy hołd dla św. Jana Pawła II
sobota, 30 kwietnia 2016 18:15

O tym, że św. Jan Paweł II lubił sport, nie trzeba nikogo przekonywać. Doskonale wiemy, że Papież – Polak nie tylko chętnie wędrował po górach czy pływał kajakiem, ale także spotykał się ze sportowcami i uczestniczył w ważnych sportowych wydarzeniach. Wspaniały Patron naszej szkoły z pewnością ucieszył się więc, spoglądając z nieba na tłum roześmianej młodzieży z klas IV – VI oraz grupkę nauczycieli, którzy w środę 27 kwietnia po raz kolejny wzięli udział w dedykowanym Ojcu Świętemu „Biegu Papieskim”. Trasa biegu prowadziła tradycyjnie ulicami os. Dzików, a nad bezpieczeństwem zawodników, oprócz organizatorów – p. Anny Gary, p. Honoraty Jabłońskiej – Żak i p. Mirosława Holuka, czuwała tarnobrzeska Straż Miejska. Na mecie czekali na biegaczy gorąco dopingujący ich kibice z żółto – niebieskimi balonami w dłoniach. Najlepsi – w tym: Mateusz Wojtowicz z kl. VI „b”, Jakub Gołek z kl. V „b” i Dawid Światek z kl. V „b” – otrzymali z rąk p. Dyrektor cenne nagrody (piłki i zestawy do gry w badmintona), a  wszyscy uczestnicy biegu – pamiątkowe medale. Gratulujemy!