• Szkoła nr 9
  • Szkoła nr 9
  • Szkoła nr 9
  • Szkoła nr 9

W tym dziale znajdziesz wszystkie informacje skierowane do uczniów. Kliknij poniższy link - czytaj całość -

W tym dziale znajdziesz wszystkie informacje skierowane do rodziców. Kliknij poniższy link- czytaj całość -

W tym dziale znajdziesz wszystkie informacje skierowane do nauczycieli - czytaj całość -

Bezpieczeństwo i zdrowie przede wszystkim-2016
Wpisany przez Administrator 2   
środa, 27 kwietnia 2016 19:58

 

Dnia 6 kwietnia 2016 r. w szkole Podstawowej nr 4 w Tarnobrzegu odbyła się  piąta edycja  Miejskiego  Konkursu „Bezpieczeństwo i zdrowie przede wszystkim” pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzeg, Komendy Policji w Tarnobrzegu, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu oraz Stowarzyszenia Promocji Bezpieczeństwa Pracy w Tarnobrzegu  i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

 

W konkursie wzięło udział 7 trzyosobowych drużyn z tarnobrzeskich szkół podstawowych. Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej z nich uczniowie rozwiązywali test, natomiast w drugiej części rozwiązywali zadania praktyczne dotyczące bezpiecznych zachowań w sytuacjach zagrożenia z jakimi możemy mieć do czynienia  w życiu codziennym.
Celem podstawowym  konkursu było przede wszystkim propagowanie wśród dzieci zagadnień związanych  z bezpieczeństwem w domu i w szkole oraz w drodze do szkoły. Kształtowanie nawyków bezpiecznego i zdrowego trybu życia oraz wzbudzanie odpowiedzialności za życie i zdrowie własne i innych oraz propagowanie umiejętności udzielania pierwszej pomocy.Rywalizacja drużyn od początku do kończ była niezwykle  wyrównana i zacięta. Zmagania drużyn oceniała komisja, w której składzie pracowali  przedstawiciele policji, straży pożarnej, straży miejskiej, WORD, Stowarzyszenia Grupa Ratownictwa w Tarnobrzegu oraz Stowarzyszenia Promocji Bezpieczeństwa Pracy.

Nasi uczniowie w składzie: Gabrysia Konefał, Hubert Wiatr i Kamil Wiatr pod opieką nauczyciela Wojciecha Błasiaka zajęli trzecie miejsce.

W konkursie zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4, drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 11, a trzecie drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 9.

Wszyscy uczestnicy otrzymali cenne nagrody i upominki a zwycięskie trzy drużyny puchary i pamiątkowe dyplomy.

W czasie konkursu uczniowie nie tylko wykazali się dużą wiedzą  i umiejętnościami w zakresie pomocy sobie i innym

w sytuacjach zagrożenia, ale również zdobyli nowe umiejętności, od członków komisji reprezentujących różne służby.

Na zakończenie konkursu odbył się pokaz udzielania pierwszej pomocy  w przypadku zasłabnięcia w wykonaniu ratownika ze Stowarzyszenia Grupa Ratownictwa w Tarnobrzegu oraz uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Tarnobrzegu.

Gratulujemy zwycięzcom

zobacz zdjęcia

 

Szkoła Podstawowa nr 9, 39-400 Tarnobrzeg, ul. Wiejska 4, tel: (15) 823 - 75 - 85, sp9tarnobrzeg@wp.pl