Wiosenny Turniej Klas
środa, 20 kwietnia 2016 20:00

21 marca odbył się Wiosenny Turniej Klas. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV, V i VI. Drużyna każdej z klas składała się z 3 osób biorących udział w turnieju wiedzowym, 2 osób w konkurencji plastycznej i 4 osób  uczestniczących w zmaganiach sportowych.
Rywalizację drużyn poprzedził krótki program artystyczny związany z Pierwszym Dniem Wiosny przygotowany przez klasy – IVa i IVb.
W turnieju wiedzowym uczniowie musieli wykazać się znajomością przysłów, które układali z rozsypanek wyrazowych. W konkurencji świątecznej potrzebna była znajomość symboliki świątecznych potraw oraz wiedza o technice zdobienia jaj. Turniej ten zakończyły pytania przyrodnicze skierowane do wszystkich drużyn.

Konkurs plastyczny polegał na zrobieniu z kolorowych rureczek  jak najdłuższych włosów Marzannie oraz na ozdobieniu świątecznego jaja tak, aby znalazły się w nim symbole szkoły i klasy. Jajka te przecięte na cztery nieregularne części posłużyły uczestnikom konkurencji sportowej. Zawodnicy po pokonaniu toru przeszkód musieli  ułożyć jajko na sztaludze. W innych konkurencjach musieli skakać w workach i przenieść jajko na łyżeczce. Rozgrywki sportowe przygotowały i poprowadziły panie – Honorata Jabłońska-Żak i Anna Gara.
We wszystkich konkurencjach uczniowie zamiast punktów otrzymywali czekoladowe jajeczka. Najwięcej zebrała ich klasa IV a i to ona wygrała Wiosenny Turniej  Klas. Na zakończenie uczniowie złożyli życzenia świąteczne nauczycielom i pracownikom szkoły.
Pani dyrektor Ewa Lipińska – Mikrut nagrodziła zwycięską klasę słodkimi upominkami i złożyła wszystkim najlepsze życzenia świąteczne. Podziękowała również paniom Monice Dąbek, Benicie Kotulskiej i Małgorzacie Kulpinskiej za przygotowanie turnieju i programu artystycznego.