Sprawdzian klas VI
czwartek, 14 kwietnia 2016 18:06

We wtorek 5 kwietnia najstarsi uczniowie naszej szkoły przystąpili do swojego pierwszego poważniejszego egzaminu – „Sprawdzianu  klas VI”. Zadania, z którymi musieli się zmierzyć, dotyczyły głównie trzech przedmiotów – języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. W opinii szóstoklasistów testy były niezbyt trudne, choć wymagały wszechstronnej wiedzy. Jak zwykle największą niewiadomą stanowiły zadania otwarte. Tym razem należało napisać kartkę z pamiętnika na temat tego, że pomaganie się opłaca oraz ogłoszenie. Z kolei zadania otwarte z dziedziny „królowej nauk” dotyczyły obliczania wysokości i objętości bryły, ułamka i procentu liczby oraz wagi i ceny towaru. Na wyniki sprawdzianu poczekać na m przyjdzie do końca maja. Cierpliwości!