Spotkanie pierwszoklasistów z policjantem
piątek, 16 października 2015 18:50

7 października uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu z policjantem p. Andrzejem Barnasiem. Dzieci miały okazję porozmawiać o zasadach zachowania bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza nią. Policjant omówił zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Gość zwrócił także uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi i wyjaśnił, jak ich unikać. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.  Pierwszoklasiści  czynnie uczestniczyli w spotkaniu, dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawali bardzo dużo pytań.