Zwycięska ortograficzna corrida Zosi i literacki talent Kuby
czwartek, 11 czerwca 2015 20:49

22 maja 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 6 w Tarnobrzegu odbył się Miejski Konkurs Ortograficzny pt. „To jest moja mała ojczyzna”. Konkurs składał się z dwóch etapów: dyktanda i testu.  Z zawiłościami ortograficznymi zmierzyło się bardzo dużo uczestników. Trzeba było wykazać się wielką wiedzą ortograficzną i umiejętnością poprawnego pisania. Z naszej szkoły w zmaganiach wzięły udział uczennice kl. VI „b”: Katarzyna Ziarko, Aleksandra Makara i Zofia Ryś. Wszystkie dziewczynki przygotowała p. Jolanta Szwed. Zwycięsko z próby wyszła Zosia Ryś, która z wynikiem 67 punktów zdobyła wyróżnienie.
Drugim sukcesem okazało się wyróżnienie, jakie w konkursie literackim – „Życie bajką pisane” organizowanym przez Gimnazjum nr 1 w Tarnobrzegu, zdobył kolejny uczeń klasy VI „b” – Jakub Okoń. Obojgu wyróżnionym gratulujemy wiedzy i talentu!