Sukcesy uczniów w konkursach matematyczno – przyrodniczych
sobota, 06 czerwca 2015 18:19

Niemało powodów do dumy przysporzyli nauczycielom przedmiotów przyrodniczych i ścisłych: p. M. Dąbek, p. Wicedyrektorowi A. Skowronowi i p. J. Pubratowi uczniowie klas IV – VI, którzy świetnie spisali się w dwu konkursach interdyscyplinarnych, łączących wiedzę i umiejętności z różnych dziedzin. Pierwszy z nich, skierowany do uczniów kl. V, zorganizowany został 20 maja br. przez Szkołę Podstawową nr 4 w Tarnobrzegu pod patronatem Prezydenta miasta Tarnobrzega. Jak się okazało, „Z mapą po labiryncie matematyki” (taką nazwę nadali turniejowi jego pomysłodawcy) bez przeszkód poruszała się Alicja Paszko, która zajęła III miejsce w rywalizacji i otrzymała w nagrodę książkę oraz dyplom. Uczestnikami konkursu byli też Kamil Ogorzałek i Maja Barsznica.
Z kolei 29 maja w Szkole Podstawowej nr 6 w Miechocinie odbyła się XI edycja Powiatowego Konkursu Matematyczno – Przyrodniczego „Powiat, w którym mieszkam”. I miejsce zajęła w nim Paulina Orlińska z kl. IV „b”. W rywalizacji brał także udział Bartek Sabat z IV „a”. Uroczysty odbiór nagród odbędzie się 16 czerwca w czasie pikniku rodzinnego w SP 6. Gratulujemy!