• Szkoła nr 9
  • Szkoła nr 9
  • Szkoła nr 9
  • Szkoła nr 9

W tym dziale znajdziesz wszystkie informacje skierowane do uczniów. Kliknij poniższy link - czytaj całość -

W tym dziale znajdziesz wszystkie informacje skierowane do rodziców. Kliknij poniższy link- czytaj całość -

W tym dziale znajdziesz wszystkie informacje skierowane do nauczycieli - czytaj całość -

Radośnie i rodzinnie, czyli V Piknik z „9”
Wpisany przez Administrator   
środa, 20 maja 2015 11:22

Grunt to rodzinka!” – pod takim hasłem w minioną sobotę 16 maja odbył się kolejny – już V Piknik z „9” przygotowany przez Dyrekcję, grono pedagogiczne i pracowników naszej placówki. Ciesząca się z roku na rok coraz większą popularnością impreza skierowana głównie do uczniów szkoły, ich rodzin oraz mieszkańców  przyciągnęła tym razem rekordową ilość osób w każdym wieku. I nic dziwnego, zważywszy na to, iż każdy mógł znaleźć tu coś dla siebie. Najmłodsi najchętniej brali udział w zawodach sportowych, rysowali na sztalugach niczym prawdziwi artyści, malowali swoje twarze w przedziwne wzory, rozwiązywali zagadki i rebusy, oglądali sprzęt strażacki, policyjny i wojskowy oraz oddawali się przyjemności skakania i ślizgania się w dmuchanym zamku lub pływania w wielkiej kuli. Nieco starsi odpowiadali na pytania związane z historią naszego kraju i miasta, wraz ze swoimi rodzicami pokonywali rowerowy tor przeszkód, brali udział w quizie związanym z ruchem drogowym, który, podobnie jak tor,  przygotowany został przez  WORD w Tarnobrzegu i, oczywiście, włączali się aktywnie w rywalizację sportową. Wszyscy, niezależnie od wieku, zapragnęli sprawdzić, czy szczęście im sprzyja i ciągnęli losy w loteryjce „Uśmiech losu”. Miłośnicy dobrej książki mogli kupić ciekawe pozycje po bardzo przystępnych cenach, a wielbiciele jeździectwa mieli szansę przejechać się na koniku. Nie zabrakło również smakoszy, którzy zajadali się wyśmienitymi kiełbaskami i wspaniałym żurkiem oraz amatorów słodkości tłumnie oblegających naszą kawiarenkę. W czasie pikniku serwowano także pokarm dla duszy. Były nim fantastyczne występy uczniów oraz piękny i wzruszający koncert zespołu „Fraternitas” z Zaleszan. W trakcie imprezy wręczono ponadto nagrody laureatom różnych konkursów szkolnych i międzyszkolnych, m.in. Konkursu Wiedzy o św. Janie Pawle II,  Konkursu Piosenki Papieskiej, konkursów przedmiotowych z języka angielskiego, języka polskiego i historii, a także podsumowano akcję zbiórki makulatury. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy wsparli nas w realizacji tego projektu – rodzicom uczniów, przedstawicielom policji, straży pożarnej, jednostki wojskowej z Sandomierza, WORD, zespołowi „Fraternitas” oraz naszym sponsorom. Naszych miłych gości zapraszamy na kolejny piknik za rok!

zobacz zdjęcia

 

Szkoła Podstawowa nr 9, 39-400 Tarnobrzeg, ul. Wiejska 4, tel: (15) 823 - 75 - 85, sp9tarnobrzeg@wp.pl