Z życia klasy Ob
poniedziałek, 25 listopada 2013 18:30

„Mam kota na punkcie mleka” - pod doskonale znanym wszystkim hasłem propagującym picie mleka wśród dzieci, odbyły się zajęcia przeprowadzone przez wychowawczynię klasy 0b Brigidę Nessing. Podczas wspaniałej zabawy dzieci dowiedziały się skąd się bierze mleko w sklepie; poznały kolejne etapy jego produkcji w tym pasteryzację i proces uht; dowiedziały się jaką ma wartość odżywczą i jak wpływa na organizm młodego człowieka; wreszcie wymyślały potrawy, do których wytworzenia niezbędne jest mleko lub jego przetwory. Mimo, iż chłopcy wykazali się dużym zaangażowaniem próbując wymyślić mleczne potrawy, konkurs wygrały dziewczynki. Dzieci przez całe zajęcie miały na głowach czapki z sylwetką kota, który tak jak one bardzo lubi mleko i pije je regularnie. Mleko to przysmak kotów, których sylwetki dzieci pokolorowały na zakończenie zajęć. Oczywiście uwieńczeniem zajęć było wspólne picie mleka, które to smakowało dzieciom jeszcze bardziej niż zwykle.