• Szkoła nr 9
  • Szkoła nr 9
  • Szkoła nr 9
  • Szkoła nr 9

W tym dziale znajdziesz wszystkie informacje skierowane do uczniów. Kliknij poniższy link - czytaj całość -

W tym dziale znajdziesz wszystkie informacje skierowane do rodziców. Kliknij poniższy link- czytaj całość -

W tym dziale znajdziesz wszystkie informacje skierowane do nauczycieli - czytaj całość -

Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości
Wpisany przez Administrator 2   
niedziela, 10 listopada 2013 20:35

11 listopada przypada 95. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z okazji tego ważnego narodowego święta w piątek 8 XI odbyła się w naszej szkole okolicznościowa akademia, którą przygotowali uczniowie klasy IV „b” pod kierunkiem p. Renaty Wiśniewskiej i p. Anety Surowiec. Miała ona wyjątkowo uroczysty i podniosły charakter. Młodzież przypomniała najważniejsze wydarzenia związane z walką Polaków o wolność swojej Ojczyzny i zaprezentowała popularne pieśni patriotyczne. Szczególne wrażenie na widzach zrobiła niezwykle dramatyczna scena symbolicznego podziału Polski między trzech zaborców. Dzieci zwróciły też uwagę na ubiór kilkorga małych aktorów – strój kosyniera i mundury żołnierskie. Pięknym podsumowaniem apelu była piosenka pt. „Niepodległa”, którą wykonała uczennica klasy III „c” Gabrysia Konefał.

zobacz zdjęcia

 

Szkoła Podstawowa nr 9, 39-400 Tarnobrzeg, ul. Wiejska 4, tel: (15) 823 - 75 - 85, sp9tarnobrzeg@wp.pl