Nasza szkoła – szkołą matematycznych innowacji.
środa, 23 października 2013 17:36

18 października w Pałacu Dernałowiczów w Mińsku Mazowieckim odbyła się Ogólnopolska Konferencja ,,Elitmat Space- nowoczesne narzędzia pracy z uczniem zdolnym”, która podsumowała trzyletni okres realizacji projektu ,,Matematyka Innego Wymiaru – organizacja Matematycznych Mistrzostw Polski Dzieci i Młodzieży”. Projekt był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Konferencję poprowadził aktor Jacek Borkowski.

Szkoła Podstawowa nr 9 od początku brała aktywny udział w projekcie.. Uczniowie- Elitmat Teamy pod kierunkiem swoich nauczycieli - Elitmat Liderów w osobach pani Marzanny Pałka, pani Małgorzaty Kępy- Kulpińskiej, pana Andrzeja Skowrona i pana Jarosława Pubrata rozwijali swoje zdolności matematyczne. W trakcie trwania projektu powstał portal z bogatą bazą zadań, animacji, gier matematycznych i logicznych. Utworzone zostało doskonałe narzędzie do pracy z uczniem zdolnym.

W projekcie uczestniczyło 1126 szkół i 2000 nauczycieli. Podczas piątkowej konferencji nagrodzono najbardziej zaangażowanych w działania projektowe nauczycieli. 57 nauczycieli ze szkół w całym kraju zostało wyróżnionych tytułem ,,Innowacyjny Nauczyciel Matematyki’’, a ich szkoły otrzymały certyfikat ,,Szkoły Matematycznych Innowacji”.

Pani Marzanna Pałka została wyróżniona tytułem ,,Innowacyjny Nauczyciel Matematyki” a Szkoła Podstawowa nr 9 otrzymała status ,, Szkoły Matematycznych Innowacji”.