XII Dzień Papieski
wtorek, 16 października 2012 17:23

W niedzielny wieczór w Tarnobrzegu w Kościele pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy odbyło się przedstawienie pt: ,,Lolek w ciszy Niepokalanej”. W taki oto sposób uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 w Tarnobrzegu uczcili pamięć swojego patrona. Treść przedstawienia wpisała się w hasło tegorocznego XII Dnia Papieskiego: Jan Paweł II – Papież Rodziny.

Spektakl wg. scenariusza Adama Szafrańca przygotowali uczniowie klasy II a integracyjnej oraz klasy V b, pod kierunkiem nauczycielki pani Anety Surowiec. Przedstawienie opowiadało o latach dziecięcych  i wczesnej młodości Karola Wojtyły; jednocześnie ukazując rodzinę jako fundament na którym kształtował się charakter i religijność przyszłego papieża.

Swoją obecnością zaszczycili małych aktorów Pani Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu Anna Czaplińska,  Wiceprezydent Tarnobrzega Robert Niedbałowski, nauczyciele, pracownicy  SP 9 z panią Dyrektor Ewą Lipińską - Mikrut  i wicedyrektorem panem Andrzejem Skowronem, rodzice uczniów oraz  kapłani tarnobrzeskich parafii.

Rozpoczęte w niedziele obchody XII Dnia Papieskiego, tarnobrzeska dziewiątka zakończyła 16 października rozstrzygnięciem konkursu plastycznego ,,Jan Paweł II –Papież Rodziny” pod patronatem pani dyrektor szkoły. W konkursie brali udział uczniowie szkoły oraz przedszkola integracyjnego nr 9. Uroczyste wręczenie nagród przyniosło uczniom wiele radości i satysfakcji z własnych sukcesów.

Zobacz zdjęcia