Zakończenie roku szkolnego 2016/2017
wtorek, 04 lipca 2017 19:59

W piątek 23 czerwca zakończyliśmy uroczyście rok szkolny 2016/2017. Akademię, która stanowiła podsumowanie minionych dziesięciu miesięcy, poprzedziła Msza Św. w intencji całej społeczności szkolnej odprawiona przez księdza Piotra w kościele pw. Miłosierdzia Bożego na os. Dzików. Po jej zakończeniu Dyrekcja, pracownicy szkoły, uczniowie oraz ich najbliżsi za pocztem sztandarowym udali się do sali gimnastycznej, gdzie wysłuchali przemówienia Pani Dyrektor Ewy Lipińskiej – Mikrut, byli świadkami ceremonii wręczenia wielu nagród i dyplomów oraz obejrzeli okolicznościowy montaż słowno – muzyczny przygotowany przez uczniów klasy VI „a” pod kierunkiem wychowawczyń – p. Jolanty Szwed i p. Kornelii Meldner.  Szczególnie wyróżnione zostały tego dnia dwie uczennice – Maja Czajka i Paulina Orlińska, którym przyznano zaszczytny tytuł „Osobowości roku” w kategorii uczniów klas I - III i IV - VI. Nagrody obu dziewczynkom wręczyła Wiceprzewodnicząca Rady Miasta p. Bożena Kapuściak. Po zakończeniu apelu dzieci udały się do klas na ostatnie w tym roku spotkania z wychowawcami, z rąk których odebrały świadectwa, a często także książki i dyplomy. Za wsparcie działań wychowawczych szkoły podziękowania otrzymali również członkowie Rady Rodziców. Wszystkim uczniom, członkom ich rodzin oraz pracownikom szkoły życzymy wspaniałych i bezpiecznych wakacji!

KONKURS PLASTYCZNY „STARE DRZEWA DOMEM DLA ZWIERZĄT”
środa, 28 czerwca 2017 17:49

9 czerwca 2017r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „STARE DRZEWA DOMEM DLA ZWIERZĄT” zorganizowany przez REGIONALNE Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 Tarnobrzeska Dolina Wisły.
W kategorii klas IV -VI WYRÓŻNIENIE SPECJALNE  zdobyła PAULINA ORLIŃSKA z kl. VI b. Drugą wyróżnioną uczennicą była KASIA PALINKA z kl IV c. Wszystkie nagrodzone prace można oglądać na wystawie zorganizowanej w prawym skrzydle Zamku Dzikowskiego.
Serdeczne gratulacje dla laureatek.

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017
czwartek, 22 czerwca 2017 15:24

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 w dniu 23.06.2017 o godz. 9.00

Masz święta o godz. 8.00

III miejsce Gabrysi Konefał w Powiatowym Interdyscyplinarnym Konkursie
czwartek, 22 czerwca 2017 14:27

21 czerwca w Bibliotece Pedagogicznej w Tarnobrzegu odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu Interdyscyplinarnego „Mój mistrz-wybitni ludzie powiatu tarnobrzeskiego” organizowanego przez Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe LIBRI i Bibliotekę Pedagogiczną w Tarnobrzegu.
Konkurs adresowany był do uczniów wszystkich typów szkół z powiatu tarnobrzeskiego i miasta Tarnobrzeg, którzy mieli za zadanie zaprezentować sylwetki i działalność wybitnych ludzi związanych z rejonem powiatu tarnobrzeskiego. działających dla dobra społeczności lokalnej na różnych polach: społecznym, kultury, nauki, sportu. Bohaterowie prac i forma pracy były wybierane przez autorów prezentacji i opiekunów uczniów. Opiekunem Gabrysi była pani Renata Wiśniewska. Wśród prac znalazły się prezentacje multimedialne, formy literackie a także prace plastyczne. Gabrysia Konefał z kl. VIb przeprowadziła wywiad z panią Anną Pintal - pianistką, akompaniatorką, nauczycielką gry na fortepianie w Szkole Muzycznej w Tarnobrzegu, dyrygentką chóru, choreografką, instruktorką tańca i śpiewu, która aktualnie prowadzi Studio Piosenki i pomaga dzieciom i młodzieży rozwijać ich wokalne talenty. Jej uczennicą jest właśnie Gabrysia, która przygotowywała się pod okiem pani A. Pintal do konkursu piosenki „Wygraj sukces” i dla której słowa pani Ani „Muzyka receptą na życiowy Sukces” stały się mottem przewodnim w rozwijaniu pasji, jaką jest muzyka. Gabrysia za swoją pracę otrzymała III miejsce. Nagrody i dyplomy wręczali laureatom przewodniczący Rady Miasta Tarnobrzeg pan Dariusz Bożek i wiceprzewodnicząca RM pani Bożena Kapuściak. Podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu otrzymali również nauczyciele.
Gratulujemy Gabrysi i życzymy dalszych sukcesów.

Matematyczny sukces w klasie II „a”
piątek, 16 czerwca 2017 18:17

Uczeń klasy II a Oliwier Więckowski otrzymał wyróżnienie w Miejskim Konkursie Matematycznym. Zaledwie pół punktu dzieliło go od trzeciego miejsca. Jesteśmy z niego dumni.

Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>