Szkolne obchody Dnia Edukacji Narodowej
niedziela, 15 października 2017 19:22

W piątek 13 października, dzień wcześniej niż zazwyczaj, obchodziliśmy w tym roku Święto Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie wszystkich klas w czasie lekcji dziękowali swoim nauczycielom za ich codzienny trud, życzliwość, każdy uśmiech i wsparcie w drodze ku mądrości.  Tego dnia społeczność naszej szkoły wzięła też udział w uroczystej akademii, przygotowanej przez uczniów klas III „a” i V „b” pod opieką p. Edyty Gołębiowskiej, p. Marty Pytel, p. Niny Nowak-Okoń i p. Ewy Garboś-Kołek. Występy artystyczne poprzedziła część oficjalna, rozpoczęta przemową p. Dyrektor Ewy Lipińskiej- Mikrut oraz wystąpieniem naszego Gościa - p. Kamila Kalinki, dyrektora WORD w Tarnobrzegu, który przekazał na ręce Samorządu Uczniowskiego fantoma, który będzie służył dzieciom do nauki pierwszej pomocy. Później byliśmy świadkami i uczestnikami prawdziwej artystycznej uczty, wypełnionej pięknymi piosenkami i wierszami, momentami wzruszającymi, innym razem zabarwionymi dużą dawką humoru. Słowem, gestem, tańcem i piosenką uczniowie odtworzyli klimat szkolnego życia, a także przekazali pedagogom i innym pracownikom szkoły najlepsze życzenia. Na koniec przedstawiciele obu klas, w imieniu własnym oraz swoich koleżanek i kolegów, obdarowali wszystkich nauczycieli słodkimi upominkami i życzeniami, za które serdeczne podziękowania kierujemy do Pań Edyty Gorczycy i Małgorzaty Rzepeckiej, które owe słodkości upiekły i pięknie udekorowały. W czasie akademii zostały również ogłoszone wyniki plebiscytu „9 naj…”, który organizuje co roku Samorząd Uczniowski. Wyczytywaniu kolejnych nazwisk nauczycieli – laureatów w poszczególnych kategoriach i wręczaniu im pamiątkowych szarf i dyplomów towarzyszył ogromny aplauz z widowni, co  było dla nagrodzonych największym wyróżnieniem.

Powitanie jesieni przez uczniów klasy III „a”
niedziela, 15 października 2017 19:15

O tym, że jesień to niezwykła pora roku przekonali się trzecioklasiści z naszej szkoły. Wraz z wychowawczyniami udali się na lekcję przyrody do parku, gdzie podziwiali i zbierali dary jesieni. Przy okazji poznali nowe informacje na temat środowiska naturalnego oraz ochrony przyrody. Następnie wykonali wspaniałe prace plastyczno – techniczne, z których zrobili wystawę tematyczną w swojej sali.
Ponadto spróbowali swoich sił  jako młodzi poeci i napisali bardzo ciekawe wiersze na temat obecnej pory roku. W ten sposób zatrzymali choć na chwilę  magię złotej polskiej jesieni.

Ogólnopolski Program „Dobrze jemy ze szkołą na widelcu”
niedziela, 15 października 2017 19:13

Celem programu jest poznanie piramidy żywienia i zasad komponowania posiłków jako niezbędnych czynników prawidłowego rozwoju i zachowania zdrowia oraz  zrozumienie potrzeby ograniczenia spożycia cukru. W ramach programu uczniowie kl.II b zrobili pyszne sałatki ze świeżych, starannie dobranych owoców i warzyw. Wykonali ciekawe prace plastyczne „Kosz pełen owoców i warzyw” i przygotowali inscenizację wiersza J. Brzechwy „Na straganie”. Uczniowie poznali wybrane owoce i warzywa oraz ich wartości odżywcze.

Wiktoria w Biegu Nadwiślańskim
niedziela, 15 października 2017 18:57

8 października 2017 r. odbył się XXXIX Nadwiślański Bieg im. Alfreda Freyera, w którym z powodzeniem wzięła udział uczennica kl. VII a Wiktoria Głód, startując na dystansie 50 i 400 metrów. Serdecznie gratulujemy naszej uczennicy.

Dyżur nauczycieli
czwartek, 12 października 2017 07:16

Dyżur nauczycieli dla rodziców uczniów klas IV-VII odbędzie się 19.10.2017r w godz. 16/30 - 17/30.

Baśniowy świat zabawek i rękodzieła z karmelu
środa, 11 października 2017 19:35

Klasa II b zwiedzała Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Uczniowie podziwiali najstarsze i najcenniejsze eksponaty „mieszkające” w baśniowym miasteczku pełnym stylowych kamieniczek i konstelacji gwiazd nad głową. W Sali etnograficznej dzieci bawiły się rzadko spotykanymi zabawkami: cudakami - ptakami, drewnianymi konikami, bocianami, bryczkami.
Warsztaty edukacyjne zrealizowano w manufakturze słodyczy. Magiczny karmel oczarował wszystkich. Samodzielnie wykonane kolorowe lizaki, pod czujnym okiem pracowników stanowiły prawdziwe rękodzieła o wyjątkowym smaku i wzorze. Z zapartym tchem drugoklasiści oglądali spektakl teatralny pt. „Akademia Pani Beksy” w Teatrze Lalek i Aktora „Kubuś”.
Serdecznie dziękujemy rodzicom, a szczególnie p. Marzenie Chmielowiec za zorganizowanie atrakcyjnej wycieczki.

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
wtorek, 10 października 2017 18:06

W ostatni piątek września zgodnie z kilkuletnią tradycją uczniowie naszej szkoły mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności matematyczne, biorąc udział w wielkim wydarzeniu, jakim jest Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (World Multiplication Table Day). Ta niezwykle pożyteczna,  bezpłatna akcja edukacyjna, której pomysłodawcą jest Polak p. Andrzej Grabowski, wielki pasjonat niecodziennego nauczania-uczenia się matematyki,  została zorganizowana w naszej „9” przez nauczycieli matematyki – p. Wicedyrektora Andrzeja Skowrona oraz p. Dorotę Zioło, którym dzielnie pomagali uczniowie klasy VII „a”, oferując chętnym kolegom karty z pytaniami z zakresu tabliczki mnożenia i weryfikując prawidłowość rozwiązań. Osoby, które wykazały się umiejętnościami matematycznymi,  otrzymywały tytuł „MT EXPERT” oraz słodkie mininagrody. Okolicznościowe dekoracje wykonały p. Katarzyna Sławek i p. Sylwia Pieprzyk. Ponieważ zabawa cieszyła się ogromną popularnością, za rok na pewno spróbujemy swoich sił w zmaganiach z tabliczką mnożenia. Wszak „ćwiczenie czyni mistrza”!

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3