W poniedziałek 3 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Jego uroczysta inauguracja miała miejsce o godzinie 9:00 w dużej sali gimnastycznej. Oficjalną akademię poprzedziła Msza Święta w kościele pw. Miłosierdzia Bożego  koncelebrowana przez księdza proboszcza Jana Zająca oraz nowego katechetę – księdza Michała Wronę. To właśnie on wygłosił w czasie nabożeństwa kazanie, przywołując w nim m.in. przykłady osób duchownych i świeckich, które dzięki pracy nad sobą, wierze, rozwijaniu swoich umiejętności oraz determinacji w dążeniu do celu osiągnęły sukces i sprawiły, że ich życie zyskało głębszy wymiar. Po zakończeniu Mszy przemaszerowaliśmy za pocztem sztandarowym do budynku szkoły, gdzie przemówienie do całej szkolnej społeczności oraz przybyłych gości, w tym Wiceprzewodniczącej Rady Miasta – p. Bożeny Kapuściak, wygłosiła Pani Dyrektor Ewa Lipińska – Mikrut. Następnie swoje koleżanki i kolegów powitała młodzież z klasy V „b”, która pod kierunkiem wychowawcy p. Michała Szymczaka przygotowała okolicznościowy program artystyczny, pełen pięknej poezji i pogodnych piosenek. Po apelu udaliśmy się do sal, gdzie uczniowie przywitali się z wychowawcami i otrzymali plany lekcji na kolejne dziesięć miesięcy. Wszystkim uczniom naszej szkoły w nadchodzącym roku życzymy wielu sukcesów i jak najwięcej powodów do radości!

zobacz zdjęcia

Zobacz również

Warsztaty w Harendzie
Potrójne zwycięstwo – konkurs „Religijne wychowanie do patriotyzmu” rozstrzygnięty!
Nasi uczniowie dbają o książki!
Gabriela Konefał na podium nagrodzonych w konkursie piosenki angielskiej You Can Sing