I miejsce w VI Tarnobrzeskiej Grze Miejskiej

Praca zespołowa uczniów i nauczycieli pozwoliła uczniom odnieść sukces w VI Tarnobrzeskiej Grze Miejskiej ,, Ab urbe condita – od założenia miasta”.

13.09. 2018r. w Gimnazjum nr 3 odbyła się VI edycja Tarnobrzeskiej Gry Miejskiej, w której naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl. VII a: Julia Macias, Michał Łucki i Jędrzej Rusinek.

Celem gry było upamiętnienie postaci zasłużonych dla Tarnobrzega i okolic, promowanie wartości patriotycznych i kształtowanie szacunku wobec historii swojej małej Ojczyzny. W tegorocznej edycji uczniowie musieli wykazać się wiedzą o wybitnych tarnobrzeżanach m.in. o Hieronimie Dekutowskim i Józefie Sarnie, rozwiązując zadania na punktach kontrolnych i jak najszybciej przejść całą trasę gry. Po zaciętej rywalizacji 7 tarnobrzeskich szkół nasi uczniowie zajęli I miejsce. Za merytoryczne przygotowanie uczniów do gry odpowiedzialna była p. R. Wiśniewska a za logistykę w trakcie gry p. Ł. Niziński.

Gratulujemy !

Materiał TVL Tarnobrzeg

Zobacz również

Warsztaty w Harendzie
Potrójne zwycięstwo – konkurs „Religijne wychowanie do patriotyzmu” rozstrzygnięty!
Nasi uczniowie dbają o książki!
Gabriela Konefał na podium nagrodzonych w konkursie piosenki angielskiej You Can Sing