W piątek 8 czerwca w sali widowiskowej Tarnobrzeskiego Domu Kultury odbył się finał Interaktywnego Turnieju Wiedzy Quizspotter „425 lat Tarnobrzega”. Ten nietypowy sprawdzian toczył się z wykorzystaniem tabletów, a jego przebieg był prezentowany na żywo na wielkim kinowym ekranie.

W finałowym konkursie zmierzyło się 40 uczniów, którzy uzyskali najlepsze wyniki w szkolnych eliminacjach rozgrywanych 2 tygodnie wcześniej.  Łącznie w całym konkursie wzięło udział ponad 300 osób!  Pytania obejmowały różne ciekawe zagadnienia z bogatej historii miasta, dotyczące między innymi ludzi, miejsc, przemysłu, polityki, historii.

Quizspotter został stworzony by dostarczyć nowej formy interaktywnej rozrywki, w której uczestnicy indywidualnie odpowiadają na tabletach na testowe pytania prezentowane przez konferansjera prowadzącego wydarzenie. W grze liczą się wiedza, refleks, a przede wszystkim dobra zabawa. Pytania, właściwe odpowiedzi i wyniki zmagań są na bieżąco prezentowane na ekranach, zaś po zakończeniu całej rozgrywki, składającej się z 21 rund, wyłaniany jest zwycięzca.

Uczniowie reprezentujący naszą szkołę zajęli odpowiednio:

Julia Macias z kl. VI a – III miejsce

Natalia Kułaga z kl. IV c- 13, Patryk Kopyto z kl. VI b – 21, Alicja Sobowiec z kl.VI a – 22.

Julia znalazła się wśród piątki najlepiej i najszybciej odpowiadających uczestników quizpottera i 9 maja w czasie Dni Tarnobrzega odebrała z rąk pana  prezydenta Kamila Kalinki  dyplom i nagrodę.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w zdobywaniu wiedzy o ,,małej ojczyźnie”.

Więcej na http://www.tarnobrzeg.pl/aktualnosci/zakonczyl-sie-wyjatkowy-konkurs-na-jubileusz-miasta,1518.html

Zobacz również

Warsztaty w Harendzie
Potrójne zwycięstwo – konkurs „Religijne wychowanie do patriotyzmu” rozstrzygnięty!
Nasi uczniowie dbają o książki!
Gabriela Konefał na podium nagrodzonych w konkursie piosenki angielskiej You Can Sing