„W życiu trzeba doceniać to co się ma,
A nie wciąż wszystko zmieniać.
Bo najpiękniejsze w życiu jest przecie to,
Że ze smutkiem radość się plecie,
Śpiew ptaków, słońca promienie gorące.
Gwiazdy srebrzyste, kwiaty pachnące.
Zapach igliwia, szum wiatru w lesie,
Wszystko, co życie każdemu niesie!”

Z takim przesłaniem wystąpili artyści z klasy II a w przedstawieniu pt.: „Chwil kilka z życia bożonarodzeniowego drzewka” podczas świątecznego apelu w naszej szkole. Scenariusz tej inscenizacji został oparty na baśni H.CH. Andersena. Piękna choreografia, kolorowa scenografia, stroje i muzyka sprawiły, że przedstawienie spodobało się widzom, którzy nagrodzili grę aktorów gromkimi brawami. Na koniec spektaklu mali artyści brawurowo wykonali układ taneczny do muzyki klasycznej Emile Waldteufela pt.: „Walc łyżwiarzy” z  1882 roku, którym wprowadzili wszystkich w zimowy i świąteczny nastrój. W tej pięknej atmosferze nastąpiło podsumowywanie 15 edycji Akcji Charytatywnej „Serce Sercu” na Rzecz  Wychowanków Domu Pomocy Społecznej w Mokrzyszowie prowadzonej przez panią Annę Pekár oraz panią Jolantę Szwed. Chociaż akcja trwa już 15 lat nie słabnie miłość w sercach naszych uczniów, którzy z entuzjazmem prowadzą zbiórkę zabawek, artykułów papierniczych i higienicznych. Symboliczną formą podziękowania dla tej 50 uczniów były pamiątkowe aniołki.

Zobacz również

Lekcja historii …
Konsultacje z rodzicami 13.12.2018
Wyścig do Św. Mikołaja
Miejsce na podium