W pierwszym tygodniu nauki uczniowie klas starszych po raz kolejny wzięli udział w akcji „Narodowe Czytanie”. Była to już jedenasta edycja tego ogólnopolskiego przedsięwzięcia, którego celem jest popularyzacja wśród Polaków najwybitniejszych dzieł naszej ojczystej literatury. W tym roku w czasie lekcji języka polskiego czytaliśmy „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza, najwięcej uwagi poświęcając „Świteziance”, która jest lekturą obowiązkową na egzaminie ósmoklasisty. Uczeń klasy VIII „b” – Wiktor Sławek z pomocą swojej nauczycielki języka polskiego p. Moniki Bieniek wykonał też okolicznościową tablicę informacyjną, poświęconą przełomowemu zbiorowi czternastu utworów naszego narodowego wieszcza, którego publikacja uważana jest za symboliczny początek romantyzmu w Polsce.