Uczniowie klasy II „b” i III „a”  wraz z wychowawczyniami, panią J. Mianowską, L. Taraszką, E. Gołębiowską i N. Okoń postanowili bezpiecznie rozpocząć naukę w nowym roku szkolnym. Rozmawiali o zasadach właściwego poruszania się w drodze do szkoły, przypomnieli przepisy ruchu drogowego i ważne znaki drogowe. Dużo uwagi poświęcili omówieniu zasad prawidłowego zachowania się w szkole i jej otoczeniu. Dlatego zaprosili na zajęcia przedstawiciela policji, sierż. szt. panią M. Cywińską. W spotkaniu wzięły udział sześciolatki z zaprzyjaźnionego Przedszkola Integracyjnego nr 9 w Tarnobrzegu.
W celu utrwalenia omawianych zagadnień nasi uczniowie wykonali prace plastyczne na temat bezpieczeństwa w  drodze do szkoły. Ponadto postanowili wziąć udział w XI edycji wojewódzkiego konkursu prac plastycznych „ Bezpieczne wakacje 2017” organizowanego przez Komendę Miejską Policji w Tarnobrzegu.